Dluhopis ALEMAR Food Group – přední zpracovatel masa v Evropě

Informace zde uvedené, je třeba vnímat jako PROPAGAČNÍ SDĚLENÍ. Schválení prospektu by se nemělo chápat jako potvrzení cenných papírů, které jsou nabízeny nebo přijaty k obchodování na regulovaném trhu. Doporučujeme, aby si potenciální investoři přečetli prospekt spolu s jeho konečnými podmínkami, nežli učiní investiční rozhodnutí, aby tak plně pochopili potenciální rizika a výnosy spojené s rozhodnutím investovat do cenných papírů.

Investujte se zhodnocením 16 % p.a.

AKCE, sleva 880 Kč na každý dluhopis! Zhodnocení Vaší investice tak odpovídá 16 % p.a.

Dluhopisy slouží k rozvoji podnikání jednoho z nejvýznamnějších holdingů v oblasti zpracování, sterilizace a obchodování s masem pro lidi i pro psy v regionu střední Evropy.

Holding vyrábí své produkty v Jihomoravských Žabčicích a v sekci aktuality o svém podnikání pravidelně informuje.

Ačkoliv plány na vznik holdingu začaly teprve na podzim roku 2021 a reálně začala společnost ALEMAR Food Group podnikat až na jaře tohoto roku, holding se v srpnu 2022 již stal 100% a výhradním vlastníkem společností Martypet s.r.o. (založená 2002) a Martypet Invest s.r.o. (založená 2013).

Tyto společnosti měly přitom ještě před započetím tohoto investičního projektu pro rozšíření i tak obrat okolo 40 mil. Kč za rok 2021 a aktiva v podobné výši!

Výroba v současné době vyrábí až 20 000 ks konzerv denně a cílovým stavem je tento údaj až zpětinásobit. Energeticky je přitom výroba skupiny ALEMAR Food Group stabilní, jelikož k produkci páry používá LPG a nikoliv zermní plyn.

Díky unikátní technologii výroby konzerv bez použití želatiny se výrobky holdingu dostaly do listingu předních obchodníků jako Rohlík, Alza nebo Hornbach a dnes vyváží své produkty do celé Evropy a několika zemí Asie.

Hlavním cílem je teď optimalizace a podpora B2C distribučního knálu, který je sice nákladným, ale nezbytným prvkem pro zvýšení marže až na 80 %, navýšení dalších produkčních i logistických kapacit pro výrobu Private Label i případná realizace jednoho dalšího potravinářského projektu (specifický velmi chutný rostlinný olej – který dosud nikdo nevyrábí – pro použití mj. i s masem), jehož výrobní postup a účel je nyní předmětem stanovení způsobu právní ochrany duševního vlastnictví holdingu ALEMAR Food Group.

Proč nakoupit právě tyto dluhopisy?

  • Emitent je technologickou i výrobní špičkou ve svém oboru v celé Evropě. Export do vyspělých západních i asijských zemí tvoří polovinu jeho tržeb.
  • Poptávka pro jeho konzervách neustále roste. Jen obrat za listopad 2021 činil 1,8 milionu korun a za prosinec 2021 už 6 milionů.
  • Ani plánované navýšení produkční kapacity o dalších cca 15 milionů korun měsíčně do konce roku 2024 nepostačí k uspokojení aktuální poptávky
  • Prospekt dluhopisů schválila Česká národní banka.

Základní údaje

EmitentALEMAR Food Group s.r.o.
Název emiseALEMAR Food Group – přední zpracovatel masa v Evropě
Celkový objem emise40 000 000 Kč
Datum emise20.10.2022
Jmenovitá hodnota dluhopisu40 000 Kč
Úrok15,1 % p.a.
Výplata úrokučtvrtletně zpětně
Termín výplaty úrokůvždy k 1. 2., 1. 5., 1. 8. a 1. 11. každého kalendářního roku, až do splatnosti Dluhopisů
Emisní kurz100 %
Aktuální cena 1 dluhopisu40 000 Kč
Konec upisovacího období14.4.2023
Datum splatnosti20.10.2026
ISINCZ0003545253
Typ nabídkyVeřejná
Zpětný odkupAno
Dodatečné zajištěníNení
Převoditelnost dluhopisuPovolena
Stav emiseÚpis

Dokumenty ke stažení

Nezávazný zájem o tyto dluhopisy