Aktuality

 • Zahájeno jednání s DHL o outsourcingu skladu a logistiky

  Zahájeno jednání s DHL o outsourcingu skladu a logistiky

  Po prvotním průzkumu trhu se DHL jeví jako potenciálně nejslibnější a nejkompetentnější dodavatel Fullfilmentových služeb. Proto jsme s nimi dnes zahájili užší jednání, na jehož konci bude doufejme spolupráce, která nás zprostí provozních starostí spojených s distribucí a logistikou a zákazník dostane svůj produkt do druhého dne dokonce, i když si objedná ještě v 15:00 dne předchozího!

 • Zaměstnáním vězňů ušetříme 40 % mzdových nákladů

  Zaměstnáním vězňů ušetříme 40 % mzdových nákladů

  Automatizované stroje vyžadují menší odbornost obsluhy a náročnost práce je podstatně nižší. Nepotřebujeme k tomu tedy na každé pozici kvalifikované odborníky a takový stačí jeden na celé oddělení. Ostatní, v podstatě operátorské a monitorovací činnosti tak může zastoupit téměř kdokoliv. Proto jsme se rozhodli vyzkoušet spolupráci s Vězeňskou Službou a dát tak pracovní příležitost i […]

 • Zahájili jsme výrobu další objednávky kapsiček pro řetězec 1500 Německých prodejen

  Zahájili jsme výrobu další objednávky kapsiček pro řetězec 1500 Německých prodejen

  Obdrželi jsme další objednávku na téměř 30 000 ks kapsiček od našeho Německého zákazníka, který má více než 1500 prodejen v oboru chovatelských potřeb. Výrobu okamžitě zahajujeme a surovinu máme již připravenou.

 • Dokončená rekonstrukce elektroinstalace a protiplísňový nátěr v čisté části výroby

  Dokončená rekonstrukce elektroinstalace a protiplísňový nátěr v čisté části výroby

  Instalace nových strojů a zařízení klade i větší nároky na elektrickou energii a elektroinstalaci. Proto jsme museli kompletně přestavět jističe v čisté části výroby, což znamená, že jsme při této příležitosti již zrekonstruovali a zrevidovali kompletní elektroinstalaci čisté části výrobního provozu. Zároveň jsme výrobní prostory patřili novým protiplísňovým nátěrem.

 • Výběrové řízení na outsourcovaný sklad

  Výběrové řízení na outsourcovaný sklad

  Počty objednávek na našem e-shopu nám neustále stoupají a to vytváří větší zátěž na logistiku. Zároveň rozšíření naší výroby vytváří i další nároky na skladování materiálu. Proto jsme se rozhodli zahájit výběrové řízení na outsourcovaný – ideálně automatický – sklad pro epedici B2B a B2C objednávek a ponechání stávajícho skladu jako skladu materiálně technického zabezpečení […]

 • Základní kapitál navýšen na 2 000 000 Kč

  Základní kapitál navýšen na 2 000 000 Kč

  Základní kapitál naší společnosti byl navýšen a zapsán do OR na 2 000 000 Kč.

 • Podepsali jsme smlouvu na udělení certifikátu IFS

  Podepsali jsme smlouvu na udělení certifikátu IFS

  IFS je jeden z nejvyšších standardů v potravinářství. Dnes jsme podepsali smlouvu pro zahájení tohoto certifikačního procesu na náš provoz.

 • Nová posila v našem autoparku

  Nová posila v našem autoparku

  Ačkoliv většinu suroviny vozíme přepravními společnostmi v zamraženém stavu na paletách, sem tam zkupujeme i čerstvé krásné maso. Pro tyto účely se náš autopark rozšířil o zánovní chladírenský Citroen Jumper.

 • Vybraný dodavatel lahviček a víček na kávový olej

  Vybraný dodavatel lahviček a víček na kávový olej

  Pro náš projekt výroby potravinářského kávového oleje jsme vybrali dodavatele lahviček, olejových vložek a víček. První zásilka je již na cestě k nám!

 • Veletrh Zoomark v Bologni přinesl 150 nových kontaktů!

  Veletrh Zoomark v Bologni přinesl 150 nových kontaktů!

  Veletrh Zoomark v Bologni přinesl cca 150 nových kontktů, z nichž 20 jsou již konkrétní poptávky. Tyto budou využity v momentě dokončení všech fází rozšíření.

 • Převzali jsme nové nerezové vozíky s ventilem pro připojení k čerpadlu

  Převzali jsme nové nerezové vozíky s ventilem pro připojení k čerpadlu

  Automatizace a robotizace, to jsou naše dva primární cíle v tomto roce. Zatímco automatické stroje se vyrábí dlouho, příslušenství k nim nezbytné lze dodat rychleji. Jednou z těchto komponent jsou nerezové vozíky na maso – masovou směs, které mají kulové ventily se závitem pro připojení k čerpadlu. Po přípravě směsi se tedy tento vozík jen […]

 • Portál iDnes zvěřejnil 45 minutový podcast s naším zakladatelem

  Portál iDnes zvěřejnil 45 minutový podcast s naším zakladatelem

  Na portále iDnes dnes vyšel 45 minutový podcast s naším zakladatelem, Martinem Košťálem. Poslechnout si ho můžete zde: https://www.idnes.cz/podcasty/brandplus/brand-martin-kostal-alemar-food-group.V230515_100416_podcast_imzv

 • V čisté části provozu jsme opravili podlahu z leštěného betonu

  V čisté části provozu jsme opravili podlahu z leštěného betonu

  Pro splnění hygienických podmínek i s narůstající produkcí jsme rekonstruovali podlahu z leštěného betonu v čisté části produkce. Nyní je nezbytné, aby byla kvalitní a hygienická v celém provozu, jelikož významně naroste plocha, na které se bude zpracovávat maso.

 • Účastníme se veletrhu ZOOMARK v Bologni!

  Účastníme se veletrhu ZOOMARK v Bologni!

  Naši odborníci z řad prodejců a vývojářů Private Label produktů se na návštěvníky ode dneška do středy těší na Italském veletrhu ZOOMARK v Bologni. Tento veletrh je považován za jeden z nejprestižnějších v Evropě v oboru chovatelských potřeb a krmiv.

 • Navýšili jsme základní kapitál

  Navýšili jsme základní kapitál

  Majitel společnosti Ing. Martin Ioan Košťál vkladem zvýšil základní kapitál společnosti ALEMAR Food Group s.r.o. na 2 000 000 Kč. Nyní čekáme na zápis do obchodního rejstříku.

 • Máme nového výrobního ředitele

  Máme nového výrobního ředitele

  Rozvoj produkce a rozšiřování kapacit kladou i větší nároky na management produkce. Proto jsme se rozhodli lovit ve vodách těch nejzkušenějších. Podařilo se nám domluvit se na spolupráci s člověkem, který má více než dvacetiletou praxi ve vedení výroby konzerv, ať už ve firmách jako jsou Znojmia nebo Hamé. Zkrátka u těch největších. Tento člověk […]

 • Videoreport našichpodnikatelských aktivit za měsíc duben 2023

  Videoreport našichpodnikatelských aktivit za měsíc duben 2023

  Jako vždy, jsme pro Vás i tento měsíc připravili videoreport bašich podnikatelských aktualit za měsíc duben 2023. Naleznete jej zde: https://youtu.be/TdJX8pcoRKA

 • Náš výrobní provoz byl připojen na Starlink

  Náš výrobní provoz byl připojen na Starlink

  Abychom zajistili nepřetržité připojení k vysokorychlostnímu internetu, jsme naši výrobní halu připojili prostřednictvím originální antény k systému Starlink.

 • Do Polska doručeno dalších 10000 ks konzerv

  Do Polska doručeno dalších 10000 ks konzerv

  Pro našeho zákazníka jsme pod privátní značkou doručili do Polska dalších 10000 ks konzerv.

 • Spouštíme online B2B objednávací systém pro Velkoobchodní zákazníky!

  Spouštíme online B2B objednávací systém pro Velkoobchodní zákazníky!

  Pro optimalizaci získávání velkoobchodních objednávek a vytěžování efektu z newsletterů spouštíme elektronický online B2B objednávací systém pro naše velkoobchodní zákazníky.

 • E-shop zvýšil efektivitu nad velkoobchodní prodej!

  E-shop zvýšil efektivitu nad velkoobchodní prodej!

  S našim novým partnerem (PPC agenturou) jsme dosáhli cca 30% nákladů na získání objednávky. To nás dostává do situace, kdy se pro nás e-shop stal profitabilnějším než VO prodej a na finálním prodeji nám zbývá stále cca 60 % čisté marže. Jelikož už víme, co funguje, je pro nás nyní snazší alokovat zdroje do těchto […]

 • Dnes odesíláme další plný kamion kapsiček privátní značky naší výroby!

  Dnes odesíláme další plný kamion kapsiček privátní značky naší výroby!

  Dnes jsme odeslali další plný kamion kapsiček pro psy privátní značky našeho klienta. Nový způsob balení zvýšil tuhost palet a eliminuje škody při přepravě.

 • Vzduchotechnika pro výrobu kávového oleje dokončena!

  Vzduchotechnika pro výrobu kávového oleje dokončena!

  Dnes byla dokončena vzduchotechnika pro výrobu našeho kávového oleje. Nyní ji tedy můžeme konečně spustit!

 • Obdrželi jsme povolení k nákupu LPG nad 20 tun ročně

  Obdrželi jsme povolení k nákupu LPG nad 20 tun ročně

  Dnes nám celní úřad po poměrně administrativně náročném řízení udělil povolení k nákupu LPG v množství převyšujícím 20 tun ročně. Toto nám umožní pokračovat v našem rozšiřování výrobních kapacit.

 • Dnes jsme dokončili a odeslali další kamion konzerv do Německa

  Dnes jsme dokončili a odeslali další kamion konzerv do Německa

  Dnešního dne odchází další kamion konzerv pod privátní značkou do Německa. Tento zákazník se navíc nedávno stal členem skupiny Fressnapf, a tak očekáváme prudký nárůst tržeb této značky.

 • Nainstalovali jsme nové osvětlení naší výrobní haly v Žabčicích

  Nainstalovali jsme nové osvětlení naší výrobní haly v Žabčicích

  Bezpečnostní, ale i praktické a hygienické potřeby moderní doby vyžadovaly lepší úroveň osvětlení naší výrobní haly, než jaká byla schválena v době její výstavby. Ačkoliv bychom právě díky datumu původní kolaudace toto zlepšení dělat nemuseli, rozhodli jsme se pro lepší pracovní pohodlí nainstalovat nové osvětlení naší výrobní haly. Rozdíl je opravdu zřetelný.

 • K jednomu plniči jsme připevnili testovací odkapávač

  K jednomu plniči jsme připevnili testovací odkapávač

  Abychom zpřesnili dávku, vyzkoušeli jsme na jeden z plničů umístit odkapávač, který usekne zvytky dávky. Výsledky budeme znát během dnešního odpoledne! I tak je dávka ale už nyní přesná dostatečně pro sériový provoz strojů.

 • Nové plniče zprovozněny

  Nové plniče zprovozněny

  Nové plniče jsme úspěšně uvedli do provozu. V souččasné chvíli dosahují výkonu 900 ks 1200 g plechovek za hodinu, což je cca 2700 ks 400 g plechovek za hodinu. To odpovídá naplnění až 5,4 autoklávů na jeden plnič na jednu směnu! Dva plniče tak tedy hravě vytíží 2 autoklávy naplno.

 • Videoreport o podnikání za březen 2023

  Videoreport o podnikání za březen 2023

  Připravili jsme pro Vás videoreport o našem podnikání za měsíc březen 2023! Naleznete ho zde: https://youtu.be/eDn1t4-zfdU

 • Automatické plniče dokončeny a otestovány

  Automatické plniče dokončeny a otestovány

  Dlouho očekávané automatické plniče, které nás posunou do finále druhé fáze rozšíření byly dokončeny a otestovány. Tento čtvrtek budou instalovány.

 • Pořídili jsme nový vyvíječ páry pro druhou kotelnu!

  Pořídili jsme nový vyvíječ páry pro druhou kotelnu!

  Ačkoliv jsme zatím jen na konci druhé fáze rozšíření, již nyní jsme pořídili nový vyvíječ páry pro naši třetí a čtvrtou fázi rozšíření. Pravda, přinutila nás k tomu i technická porucha původního vyvíječe páry, která hrozila několikatýdenní odstávkou, kterou se však nakonec podařilo zažehnat. Pořídili jsme tedy nový vyvíječ páry, aby k odstávce nemohlo dojít, […]

 • ČNB schválila prodloužení našeho emisního prospektu

  ČNB schválila prodloužení našeho emisního prospektu

  Po dvou kolech dokládání dalších informací o našem projektu ČNB úspěšně schválila prodloužení našeho emisního prospektu o další rok.

 • Požádali jsme o dodání kontraktu na závazné objednání sušičky konzerv a dalších strojů

  Požádali jsme o dodání kontraktu na závazné objednání sušičky konzerv a dalších strojů

  V současné situaci musíme po sterilizaci konzervy vyskládat z koše, vysušit pomocí větráků a následně skládat na etiketovací pás. Rovnou to udělat nelze neboť mokré konzervy nemůžeme etiketovat ani následně balit do fólií. To se brzy změní, jelikož jsme včera zahájili jednání (a dnes na zákaldě nabídky požádali o zaslání kontraktu pro závazné objednání) o výrobě pásové sušičky, na kterou […]

 • Dnes zahajujeme testování 2 nových plniček masa

  Dnes zahajujeme testování 2 nových plniček masa

  Dnešní den je pro nás významný tím, že náš dodavatel dokončil dvě nové plničky masových konzerv se speciální technologií, která dokáže plnit i velké kusy masa spojené flaxami apod. Po finálním odzkoušení se stroje budou 30.3. 2023 instalovat do našeho provozu, čímž dokončíme druhou fázi rozšíření (2 autoklávy 2x za směnu).

 • Obdrželi jsme nový dopravník!

  Obdrželi jsme nový dopravník!

  Pořízený a předplacený válečkový dopravník k našemu balicímu tunelu konečně dorazil. To umožní využít jeho rychlost naplno.

 • Vyvíjíme konzervy z hmyzího proteinu!

  Vyvíjíme konzervy z hmyzího proteinu!

  Ze západních zemí jsme obdrželi poptávky po konzervách čistě z hmyzího proteinu. Jelikož je tento druh proteinu v krmivářství čím dál tím více využíván, výživově má příznivé hodnoty a zvířata ho i s radostí příjmají, rozhodli jsme se zahájit vývoj tohoto moderního produktu.

 • Dokončení kamerového systému ve výrobě

  Dokončení kamerového systému ve výrobě

  Kvalita naší produkce je pro nás nejvyšší prioritou. A nebudeme lhát, už jsme se i v minulosti setkali s tím, že zbytečně vznikla škoda tím, že pracovníci někdy i úmyslně zanedbali pracovní postupy a dokumentaci vyplnili nepravdivě. Proto jsme kromě již dříve instalovaných bezpečnostních kamerových systémů, spustili i nový kamerový systém interní, na kterém uvidíme […]

 • Rebrandovali jsme náš sklad v Kuřimi

  Rebrandovali jsme náš sklad v Kuřimi

  Po našem výrobním provozu jsme do CI ALEMAR rebrandovali i náš sklad v Kuřimi.

 • Dohodli jsme se na odběrech kávové sedliny!

  Dohodli jsme se na odběrech kávové sedliny!

  Pro náš nový projekt výroby potravinářského kávového oleje jsme dosáhli dohody s nejmenovanou sítí kaváren na dodávky kávové sedliny v objemu cca 120 kg denně. To pro naši výrobu bohatě stačí.

 • Objednávka na 140 palet kapsiček úspěšně dokončena!

  Objednávka na 140 palet kapsiček úspěšně dokončena!

  Nedávno avizovanou objednávku na 140 EPAL kapsiček pro psy jsme úspěšně vyrobili.

 • Rebrandujeme provozovny na název ALEMAR!

  Rebrandujeme provozovny na název ALEMAR!

  Vzhledem ke skutečnosti, že jsme po převzetí 100% podílů ve firmách Martypet s.r.o. a Martypet Invest s.r.o. změnili i jejich názvy na ALEMAR Service a ALEMAR Assets s.r.o., rozhodli jsme se rebrandovat i všechny naše provozovny.

 • Do Holandska odesíláme další kamion konzerv!

  Do Holandska odesíláme další kamion konzerv!

  Pro našeho Holandského partnera jsme vyrobili další zásilku konzerv, která dnes odjíždí. My se těšíme na další objednávku! 🙂

 • Náš nový eshop LOUIE byl spuštěn!

  Náš nový eshop LOUIE byl spuštěn!

  Dlouho očekávané digitální veledílo bylo spuštěno. Náš nový zakázkový e-shop www.louie.pet, dostupný i na www.hafomasa.cz, byl spuštěn. V průběhu léta do něj přibyde ještě subscription modul, který umožní zákazníkovi „naprogramovat si“ svůji typovou objednávku masových konzerv a interval, ve kterém mu budou automaticky chodit. Špičkový servis pro naše klienty, od LOUIEho!

 • Videoreport o novinkách v našem podnikání za měsíc únor 2023

  Videoreport o novinkách v našem podnikání za měsíc únor 2023

  Tak jako každý měsíc, i za únor 2023 Vám přinášíme videozpravodajství, které si můžete pustit buď i s obrazem nebo třeba jako podcast: https://www.youtube.com/watch?v=uRYmWUHCueU

 • Zahájena demontáž výtahu pro rozšíření výrobních prostor!

  Zahájena demontáž výtahu pro rozšíření výrobních prostor!

  V naší výrobní hale v Žabčicích jsme zahájili demontáž výtahu za účelem rozšíření našich výrobních prostor. To nám umožní naplnit více konzerv tak, abychom vytížili 2 a později 4 autoklávy.

 • Automatický balicí tunel doručen!

  Automatický balicí tunel doručen!

  Dnes jsme obdrželi automatický balicí tunel, který dokáže zabalit až 3840 konzerv za hodinu. To znamená, že dokáže obstarat i 2 směny všech 4 plánovaných autoklávů! To je cca 70 000 konzerv denně, což je vyjádřeno v průměrné marži téměř milion korun přidané hodnoty denně. Už ať máme všechny navazující stroje, které dokáží tato čísla […]

 • Vybavení pro výrobu kávového oleje doručeno!

  Vybavení pro výrobu kávového oleje doručeno!

  Dnes nám bylo doručeno kompletní vybavení pro pilotní výrobu potravinářského kávového oleje, na jeho výrobu máme podanou a akceptovanou patentovou přihlášku.

 • Na naše náklady E.ON zbudoval protlak k připojení k nové trafostanici!

  Na naše náklady E.ON zbudoval protlak k připojení k nové trafostanici!

  Po dlouhém čekání se nakonec dočkáváme. Společnost E.ON na naše náklady konečně zbudovala protlak od nové trafostanice k naší hale pod silnicí č. 416. To znamená, že konečně dostaneme přísun el. proudu ve výši 3×200 A, což nám umožní rozjet naplno všechny 4 plánované autoklávy a další nezbytné stroje. K tomu plánujeme instalaci fotovoltaiky, která […]

 • Druhý mrazírenský kontejner doručen a nainstalován!

  Druhý mrazírenský kontejner doručen a nainstalován!

  Jak jsme Vás informovali dříve, budujeme si příruční sklad až na 80 tun masa, které budeme mít ihned k dispozici (ne v mrazírnách). Při našem rozšíření na 4 autoklávy to bude nezbytné, mít dostatek materiálu přímo po ruce. Za tímto účelem jsme zakoupili již druhý mrazírenský kontejner z celkově plánovaných 4. Kontejner je sice použitý, […]

 • Do provozu jsme uvedli novou zavíračku s kapacitou až 6000 ks za hodinu!

  Naši novou zavíračku o kapacitě až 6000 ks jsme dnes uvedli do provozu! Nyní netrpělivě čekáme na plnicí stroje, které ji dokážou zásobovat dostatečným množstvím konzerv pro naplnění 2 autoklávů 2x za směnu. Následovat bude další zavíračka stejného typu na průměr 99 mm.